Zasady zakupu kotka z Two Happiness*PL

Ponieważ kochamy nasze koty i są one członkami rodziny, stworzyliśmy zbiór zasad zakupu kociątka z naszej hodowli. Two Happiness*PL to po prostu futrzaste szczęście. 🙂 

Mamy nadzieję, że pomoże on potencjalnym nabywcom na podjęcie właściwej decyzji. Zawsze kierujemy się dobrem kotów. 

Zapraszamy do lektury!

Odpowiemy na wszystkie pytania, wspólnie pomożemy w wyborze wymarzonego malca. Kociaki Neva Masquerade rodzą się praktycznie białe, mają różowe, cieliste noski. Z czasem zaczynają się wybarwiać końcówki uszu, ogon, łapki ciemnieją , zmienia się lusterko noska. Niebywałym doświadczeniem jest możliwość obserwacji jak nasze maluchy się zmieniają , jak rosną , jak reagują na nas i otoczenie.

Celem naszej hodowli jest nie tylko kot o doskonałych walorach estetycznych, zdrowy, ale również doskonale zsocjalizowany. Kocięta są częścią naszej rodziny, biorą udział w naszym życiu codziennym. Nie są im obce zabawy i kontakt z dziećmi (mamy dwójkę dzieci ), czy dźwięki odkurzacza…

Nasze kocięta trafią tylko do odpowiedzialnych rodzin, ludzi kochających zwierzęta, zdających sobie sprawę , z tego, że zapraszają do wspólnego życia żywą istotę na kolejne kilkanaście lat. W przypadku rezerwacji naszego kociaka przez rodzinę z dziećmi, prosimy o uczenie delikatności względem kota, należytego traktowania, szacunku, pełnego zrozumienia, że kot nie jest zabawką.

Procedura zakupu kotka z Two Happiness*PL

Na wstępie rozmawiamy z nowymi rodzinami , staramy się wzajemnie poznać, poznać warunki , w których miałby zamieszkać nasz kociak. Ważne jest dla nas by nasze kocie dzieci zamieszkały w bezpiecznych domach – zabezpieczenie balkonu, tarasu, stworzenie bezpiecznego wyjścia na powietrze, to sprawy, o które chcemy zadbać. Istotne jest również zapewnienie najlepszego możliwego żywienia , tu służymy radą i pomocą, mamy nadzieje że nowe rodziny będą kontynuować naszą filozofię. Jeśli dojdziemy do wniosku, że właśnie ta rodzina będzie dla naszych maluchów najlepsza , rezerwujemy go na podstawie wpłaty 40% zaliczki. Podpisujemy również umowę przedwstępną .

Od tego momentu jesteśmy z nowymi rodzinami w stałym kontakcie, staramy się przesyłać aktualne zdjęcia, jak również zdawać relację z życia kociąt. Kocięta opuszczają naszą hodowlę w wieku od 14 tyg wzwyż  ( jest to wymóg i regulamin miedzynarodowej oranizacji felinologicznej FIFE , której członkiem jesteśmy )i są już po zabiegu kastracji. Kocięta wyjeżdżające za granicę pozostają w hodowli do ok. 18 tyg. z uwagi na wymagane szczepienia p/wściekliźnie i konieczności kwarantanny. Kociaki rezerwujemy w dwóch opcjach: “do kochania” tzw. “na kolanka”.

Są to kociaki nie przeznaczone do rozrodu, poddane zabiegowi wczesnej kastracji przed opuszczeniem naszej hodowli. 

Nie wyklucza to możliwości pokazywania kota na wystawach w klasie kastraty.

W ROKU 2022 CENA KOCIAKA TWO HAPPINESS* PL TO 3900 ZŁ (jest to kwota , która nie podlega negocjacjom)

 

Kocięta hodowlane (show/breed)

Przeznaczone do dalszej pracy hodowlanej, powierzane tylko hodowlom zarejestrowanym w legalnie działającym klubie felinologicznym.

Przydatne informacje o kociętach Two Happiness*PL

Statusy kociąt:

  • wolny – kociak jest dostępny,
  • obserwacja – ktoś interesuje się kociakiem, jest pod obserwacją (często pod kątem hodowlanym ), ale nie została wpłacona zaliczka,
  • zarezerwowany – kociak znalazł już swoich nowych opiekunów, wpłacona zaliczka.

W momencie odbioru kociaka, podpisujemy umowę sprzedaży oraz przekazujemy pełną dokumentację:

  • oryginalny 5-cio pokoleniowy rodowód FiFe,
  • książeczkę zdrowia lub paszport,
  • dokumenty niezbędne przy wyjeździe za granicę.

Nasze kocięta są:

  • 2-krotnie zaszczepione,
  • 2-krotnie odrobaczone,
  • zachipowane,
  • kocięta niehodowlane ( “na kolanka “) są po zabiegu kastracji.

Odbiór kotka

Po odbiór kociąt zapraszamy do naszej hodowli do Smolca k. Wrocławia (1,5 km od Wrocławia kierunek lotnisko). Możemy również dowieźć kociaka do nowego domku, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów. Do nowego domku zabierają wyprawkę: drapak, karmę suchą i mokrą na pierwsze dni życia.

Kotki od nas wychodzą zachipowane i zarejestrowane w bazie: