GIC Brendon Koci Gaj*PL

Data urodzenia: 16.05.2012
Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: NEM a 21 (niebieski pręgowany)

Od lipca 2019 przeszedł na hodowlaną emeryturę i zamieszkał ze wspaniałą rodziną i perskim kumplem.

Sukcesy wystawowe: 4-krotny zdobywca najwyższego tytułu wystawowego Best of Best (Najlepszy z najlepszych), 8-krotny zdobywca BIV (Best in Variety) czyli najlepszy kot w kolorze, 10 –krotnie nominowany do BIS (Best in Show) czyli nominacja do finału, najlepszych kotów wystawy. Jesteśmy dumni z naszego pięknego i utytułowanego kocurka, oby tylko woda sodowa nie uderzyła mu do głowy od tych achów i ochów!

W domu nazywany Brendi. To od niego w 2012 r. zaczęła się nasza prawdziwa przygoda z kotami, wystawami… co nie oznacza, że wcześniej w naszym domu nie było zwierząt, wręcz przeciwnie.

To była miłość od pierwszego wejrzenia, zobaczyłam go na zdjęciu leżącego na parapecie a obok niego pluszowa zabawka. Miał wtedy 5-6 m-cy i to coś w sobie. Brendi to duży, masywnie zbudowany, o silnym kośćcu i znakomitych proporcjach kocurek Neva Masqarade. Ma doskonały kolor oka, głowę, uszy, profil, co zostało docenione i zauważone na wielu międzynarodowych wystawach.

Obecnie Brendi rozpoczął klasę wystawową na Supreme Championa – najwyższy tytuł wystawowy. Po dwóch latach znaleźliśmy dla niego idealną partnerkę z Rosji i tak powstała nasza hodowla. Brendon, początkowo wycofany i zdystansowany, z czasem kompan do zabaw z dziećmi, przytulak. Duży, dostojny i zrównoważony. Dzieci go uwielbiają, podczas wieczornego czytania bajek, obecność obowiązkowa.

Niestety jak się później okazało, w hodowli trzeba również podejmować trudne decyzje, kocie instynkty górą. Ważne jest, by koty czuły się bezpiecznie i komfortowo i my również. Po przyjściu na świat pierwszych naszych kocich dzieci, cudownej sielance, ale również i walce płci, Brendi udał się na wakacje do dziadków… Ostatecznie po zakończeniu kariery hodowlanej zamieszkał w nowym domu.